تی آر ایکس در فردیس

رندي هتريك جز يگان ويژه‌ي نيروي دريايي ايالات متحده آمريكا اين روش را ابداع كرد. او به دنبال تمريناتي موثرتر و منعطف‌تر از شنا(push-ups)‌ بود و با كمربند جوجيتسو و تسمه‌ي چتر نجات اين روش تمريني برای آمادگی جسمانی و تناسب اندام را ابداع كرد. 14 سال بعد ارتش را ترك می كند،‌ دانشگاه می رود و مدرك MBA‌ را از دانشگاه استنفورد دريافت می كند.

تی ار ایکس در فردیس با آریانا جیم 

تی‌ آر ایكس TRX‌ مخفف Total Resistance exercise است. یعنی تمریناتی كه بر پایه‌ی مقاومت كل انجام می‌شوند. در واقع وزن بدن و کشش بند باعث ایجاد حرکاتی می‌شوند که به تناسب اندام منجر می‌شود؛ برای همین تمرینات تعلیقی (suspension training)‌ جزئی از فرایند اجرایی این سیستم است. تیم تی ار ایكس اریانا جیم در فردیس آماده‌ی پذیرش علاقه‌مندان به این ورزش محبوب است. اهداف این ورزش كه تیم حرفه‌ای تی آر ایكس در فردیس هم آنرا دنبال می‌كند عبارتند از:‌ افزایش توان ماهیچه‌ای(strength)،‌ تعادل(balance)،‌ انعطاف(flexibility)‌ و استقامت مركزی(core stability) می باشند. به سیستم طناب، تسمه یا كش به كار رفته در تی آر ایكس اصطلاحا suspension trainer(سوسپنژن تراینر) می‌گویند. این رشته در حال توسعه است و هر ساله علاقه‌مندان زیادی به خود جلب می‌كند. این رشته هم در سطوح حرفه‌ای دنبال می‌شود و ورزشکاران رشته‌های دیگر هم به آن علاقه‌مند هستند. آگاهی از اصول این ورزش و حرکات ترکیبی آن نقش اساسی را در نحوه‌ی اجرای آن دارد. مجموعه از متخصصین تی ار ایکس در فردیس گرد آمده‌اند تا این رشته‌ی ورزشی کاربردی را به شما آموزش دهند.

 

آیا تی آر ایكس برای بانوان كاربرد دارد؟

تصور غلطی هست. همانطور كه در تاریخچه عنوان شد این روش را یك نظامی طراحی كرده. دلیل همان اهدافی است كه در تی آر ایكس دنبال می‌شوند و گفتیم كه تیم تی آر ایكس اریانا جیم در فردیس هم به دنبال همان اهداف است تا علاقه‌مندان به روشی صحیح با كاربرد این ورزش به شکلی اصولی آشنا شوند. افزایش توان ماهیچه‌ای توامان با انعطاف و تعادل خصوصیاتی مناسب یك نظامی هستند. پس این ورزش مثل اكثر ورزش‌های عمومی برای جنسیت خاصی نیستند.

تی آر ایكس به چه كسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به دنبال افزایش انعطاف،‌ تناسب اندام و افزایش تعادل حركتی هستید،‌ این ورزش مناسبی برای شما محسوب می‌شود. عضله‌ها خیلی كمتر از بدنسازی،‌ فیتنس و كراس‌فیت حجم می‌گیرند و نقطه‌ی اتكای این ورزش وزن بدن هست. در واقع یكسری حركات از ورزش‌های دیگه،‌ مثل بارفیكس یا شنا و پرس سینه با تعادل وزن بدن و با استفاده از تسمه یا بند كشی و غیر كشی انجام می شوند. تیم تی آر ایكس در فردیس شما را از جهت آمادگی جسمانی برای این ورزش ارزیابی می‌كند و به شما در خصوص كاربردها و كلیات این ورزش محبوب مشورت می‌دهد. از آنجا که تمرینات تی آر ایكس به صورت معلق و براساس وزن بدن صورت می‌گیرد دانش و تجربه مربی در آگاهی از آناتومی حرکت و نیز مفاصل و تاندونها و شناخت از ماهیچه‌ها ضروری است. تیم تی آر ایكس در فردیس واجد این شرایط بوده و سعی دارد به نحوی علمی این رشته‌ی ورزشی را به متقاضیان آموزش دهد.

مزیت‌های تی ار ایكس

افزایش قدرت بدنی، انعطاف پذیری، بهبود عملکرد سیستم ایمنی، کاهش آسیب دیدگی در ورزش‌های حرفه‌ای دیگر، افزایش متابولیسم (سوخت و ساز) بدن و مناسب برای كاهش وزن، فرم‌دهی عضلات متناسب با بدن فرد، ‌افزایش استقامت، تعادل عضلانی و بهبود سلامت عمومی از فواید این ورزش مفرح به حساب می‌آیند كه تیم تی آر ایكس در فردیس آمادگی خود را برای تامین آن اعلام می‌كند. ورزشكاران حرفه‌ای و با دانش روز كه شما را گام به گام تا رسیدن به یك بدن دلخواه و احساس بهتر همراهی می‌كنند. از دیگر مزیت‌های این ورزش قابل حمل بودن وسایل آن است.

بدون مربی میشود تی آر ایكس را انجام داد؟

میشه به صراحت گفت كه هر ورزشی بدون مربی امكان‌پذیر هست؛‌ درصورتی كه دانش و تجربه‌ی اون رو داشته باشید. پس اگه از علم آناتومی می‌دونید و از نحوه‌ی حركت و كاركرد ماهیچه‌ها و مفاصل‌آگاهید بدون مربی هم میشه تی آر ایكس رو توی خونه انجام داد. اما محیط‌های ورزشی علاوه بر ارائه‌ی راهنمایی‌های تخصصی،‌ فضای مفرح و اجتماعی را برای علاقه‌مندان فراهم می‌كند كه در خانه و به تنهایی قابل دسترسی نیست. تیم تی آر ایكس در فردیس محیطی امن و دوستانه برای علاقه‌مندان به این رشته‌ی ورزشی فراهم كرده كه انگیزش را چندین برابر میكند.

تمرکز تیم تی ار ایکس آریانا جیم در فردیس

می‌دانیم كه برخی رشته‌ها به هم شباهت‌هایی دارند. افرادی که به ورزش‌های یوگا و پیلاتس علاقه‌مند هستند احتمالا به تی آر ایکس هم علاقه‌مند خواهند بود. زیرا این ورزش‌ها حركاتی مشابه یا نزدیك به هم دارند. تی آر ایكس برای هر ورزشکاری که می‌خواهد استقامت و انعطاف خود را افزایش دهد ورزش-مكمل خوبی می تواند باشد. تیم تی آر ایكس در فردیس در سطوح مختلفی این ورزش را آموزش می‌دهد. مربیان این رشته باید دانش نسبتا خوبی از آناتومی بدن و سیستم‌های تغذیه داشته باشند. این رشته هم نیاز به تایید تیم تی آر ایكس در فردیس دارد. امكان برخی صدمات وجود دارد. مثلا افرادی كه مشكلاتی در مفاصل خود دارند ممكن است در معرض آسیب باشند. مجموعه‌ی تی آر ایكس در فردیس قصد دارد كه با ارائه دانش و تجربه‌ی خود گامی باشد در جهت سلامت عمومی جامعه.

همین امروز ثبت نام کنید، برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس های ما که در قسمت تماس با ما وب سایت قرار دارند، تماس حاصل فرمایید.