یوگا در فردیس

یوگا یکی از فعالیت‌های ورزشی به حساب می‌آید که بیش از هر فعالیت دیگری بر روی سلامت روح تاکید دارد. البته این مهم را از طریق فعالیت‌های بدنی(آسانا) و تنفس(پرانایاما) حاصل می‌آید. اما هدف سلامت روح و دوری از تنش‌های معمول است. مربیان یوگا در فردیس به دنبال این هستند که علاقه‌مندان درک درستی از حرکت‌های بدنی، تکنیک‌های تنفسی و همچنین فلسفه‌ی یوگا دست پیدا کنند.

باشگاه یوگا آریانا جیم در فردیس

به طور کلی یوگا مجموعه‌ای از تمرینات یا دستورالعمل‌های فیزیکی،‌ ذهنی و روحی است که هدف کلی‌اش رساندن فرد به تعادل با خود و دیگران است. تاریخ آن به هند باستان برمی‌گردد. مدارس(مکاتب) مختلفی از یوگا وجود دارد و هرکدام اهداف خود را دنبال می‌کنند و قدری در ساختار و دستورالعمل‌ها متفاوت‌اند. مربیان یوگا در فردیس به شما راهنمایی‌های لازم در این خصوص را می‌دهند تا با دیدی باز وارد آن شوید. امروزه یوگا محبوبیت زیادی دارد. در دنیای شهری و ماشینی هر فردی نیاز به برقراری ارتباط موثر با بدن و ذهن خود است تا از تنش‌های نابهنگام که بر آدمی چیره می‌شوند دچار ناامیدی نشود و تعادل خود را حفظ کند.
یوگا بیش از آنکه یک روش تمرینی برای تناسب اندام باشد یک فرهنگ محسوب می‌شود. یونسکو در سال 2016میلادی یوگا را در لیست میراث فرهنگی ناملموس(ICH)‌ قرار داده است.

مزیت‌های یوگا بسیار گسترده هستند

یکی از مزیت‌های یوگا افزایش حس اعتماد به نفس و حب نفس می‌باشد. با وجود قضاوت‌های اشخاص در مورد ظاهر و موقعیت‌های اجتماعی،‌ سرمایه و دارایی‌های مالی و … افراد در دام قیاس‌ها می‌افتند و دچار حس بد نسبت به خود می‌شوند. اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهند و استرس‌های آن‌ها شدت می‌گیرند. مربیان یوگا در فردیس به دنبال ایجاد رضایت درونی در افراد است تا بتوانند نگاه به زندگی را از پنجره‌ای غبارآلود کنار بگذارند و به سمت اهداف خود حرکت کنند. این نیازمند راهنمایی‌های مربی است تا در این مسیر ثابت‌قدم بمانید. مربیان یوگا در فردیس آماده‌ی پذیرش از شما علاقه‌مندان به یوگا در سطوح مختلف می‌باشد.

حتی بدون مَت

یکی از خوبی‌های یوگا در دسترس بودن آن است. هرجا که اراده کنید، حتی وقتی پشت فرمان هستید و جالب است بدانید که مهارت رانندگی شما ارتقا پیدا می‌کند. تمرکز افزایش پیدا می‌کند،‌ دید بهتر می‌شود و خستگی رفع می‌شود. این در دسترس بودن فقط در صورتی امکان‌پذیر است که شما پیش از آن تمریناتی را انجام داده باشید و در مورد فلسفه‌ی یوگا اطلاعاتی کسب کرده باشید. تیم یوگا در فردیس آمادگی خود را برای آموزش این فعالیت باستانی هند را دارد؛‌ به نحوی موثر و مطابق با احتیاجات روز. از همین رو جز دسته ورزش‌های گران به حساب نمی‌آید.

طرز درست نشستن، ایستادن و قدم زدن

البته این را در اکثر فعالیت‌های ورزشی یاد می‌گیریم؛ اما در یوگا به خاطر تمرکز بر روی حرکات و متوقف ماندن روی آن‌ها ذهن فرصت پیدا می‌کند که بر روی بدن آگاه شده و حتی متوجه نقص‌های احتمالی خود بشود. مربیان یوگا در فردیس به شما کمک می‌کنند تا با یادگیری اصولی حرکات و فلسفه‌ی آن‌ها، بتوانید به اهداف خود دست یابید.

صبر کردن را می‌آموزید

از طریق یوگا بخاطر آهستگی در انجام حرکات‌ بدنی و همچنین تنفس صحیح، شما صبر کردن را خواهید آموخت. حتی عصبانیت‌های خود را کنترل کنید و بر هیجانات خود غلبه کنید. این افزایش توان درونی یکی از پایه‌های یوگا به حساب می‌آید و عزت نفس نتیجه‌ی این مجموعه است.

یوگا برای کاهش وزن؟

با توجه به اینکه یوگا فقط یک برنامه‌ی تمرینی نیست و برخی عادات غذایی را هم شامل‌ می‌شود، در صورت رعایت صحیح نکاتی که مربیان یوگا در فردیس به شما آموزش می‌دهند، به شکل قابل توجهی کاهش وزن را تجربه خواهید کرد. به صورتی که این کاهش وزن به سلامت عمومی می‌انجامد.

یوگا موثر در وضعیت خواب

کسانی هستند که بی‌خوابی، کم خوابی یا به طور کلی دچار اختلال در خواب هستند. بر کسی پوشیده نیست که خواب یکی از عوامل اساسی در شادابی روزانه است. تمرینات یوگا متناسب با هر زمان طراحی شده‌اند که مربیان یوگا در فردیس آماده‌ی آموزش آنها به شما هستند. برخی تمرینات شما را برای خواب آماده‌ می‌کنند و فقط زمانی که به شکل صحیح آنها را بکار گرفتید از تاثیر چشمگیر در این زمینه شگفت زده خواهید شد.

بهبود گوارش و مقابله با ناراحتی‌های گوارشی

کاهش استرس،‌ افزایش اکسیژن در جریان خون، کاهش افکار منفی در سر و فعالیت بدنی می‌توانند نقش موثری در بهبود عملکرد سیستم گوارشی داشته باشند. افرادی که از بیماری‌های گوارشی نظیر IBS که به شدت با استرس در رابطه هستند رنج می‌برند حتما باید یوگا را تجربه کنند تا از اثرات قابل توجه آن بر بیماری خود آگاه شوند. فقط ده دقیقه یوگای متناسب بعد از غذا خوردن موجب هضم و جذب بهتر مواد غذایی خواهد شد. تیم یوگا در فردیس شما را این زمینه راهنمایی خواهد کرد و بسته به احتیاجات شما، راهکارهایی مناسب ارائه می‌کند.

بهتر است در انتخاب مربی یوگای خود حساسیت ویژه‌ای به خرج دهید؛ چون یکی از عوامل بهبود در این سیستم یافتن درک صحیح از حرکات و فلسفه‌ی وجودی یوگا است. مربیان یوگا در فردیس با مطالعه‌ی خود، قصد دارند که این سیستم تمرینی را با تمام گستره‌ایی که دارد به شما القا کنند.

همین امروز ثبت نام کنید، برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس های ما که در قسمت تماس با ما وب سایت قرار دارند، تماس حاصل فرمایید.